Świat

Tomasz Marczyński wystartuje w Giro d’Italia i Vuelta a Espana

Tomasz Marczyński w sezonie 2020 pojedzie w dwóch Grand Tourach: Giro d’Italia i Vuelta a Espana. Kolarz Lotto Soudal zdradził swoje plany startowe w rozmowie z serwisem “Naszosie.pl”

Rutynowany, 35-letni Polak ma za sobą bardzo obfity w starty rok 2019. Otworzył go w Tour Down Under, pojawiając się później między innymi na trasie Mediolan – San Remo, ardeńskich klasyków, Tour de Pologne i Vuelta a Espana. W sezonie olimpijskim zajdą w kalendarzu istotne zmiany.

Najważniejszą jest ta, że Marczyńskiego zobaczymy w akcji podczas dwóch wyścigów trzytygodniowych. Obok Vuelty stanie on na starcie Giro d’Italia, gdzie w drugiej części imprezy być może będzie mógł liczyć na “wolną rękę”. Zaznaczył jednak, iż jest to uzależnione od tego, jak w klasyfikacji generalnej spisywać się będzie jego kompan z drużyny, Karl Fredrik Hagen.

“W hiszpańskiej Vuelcie ponownie liczę na dobry start, będę starał się zabierać w ucieczki i pojechać na własne konto” – mówił “Naszosie”, ponownie zaznaczając, iż priorytetem będzie praca na rzecz lidera.

Naturalnie, “Mańka” zobaczymy w akcji także podczas Tour de Pologne. Będzie to już jego jedenasty start w naszym narodowym wyścigu. Sezon otworzy on występem w wyścigach cyklu Challenge Mallorca, a “w międzyczasie” zaliczy Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, cały Tryptyk Ardeński oraz – być może – Mediolan – San Remo.

Marczyński w krótkiej rozmowie z Markiem Balą nie wspomniał ani słowem o igrzyskach olimpijskich w Tokio, choć kalendarz zdaje się sprzyjać temu, by 25 lipca (data wyścigu ze startu wspólnego) być w optymalnej formie. Na start w Japonii wychowanek Krakusa Swoszowice prawdopodobnie po prostu nie liczy. Pod koniec ubiegłego roku w wywiadzie z Pawłem Wilkowiczem (Sport.pl) stwierdził, że “choć Tokio 2020 siedzi w jego głowie i chciałby na igrzyska pojechać, to nie robi sobie wielkich nadziei”.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top