Świat

Rozdano “dzikie karty” na Amstel Gold Race. Ekipa Mathieu van der Poela z zaproszeniem

Organizatorzy Amstel Gold Race ogłosili listę ekip, które będą mogły wystartować w wyścigu dzięki „dzikiej karcie”. W gronie wyróżnionych znalazła się formacja ubiegłorocznego zwycięzcy – Mathieu van der Poela, Alpecin – Fenix.

Pierwsza z odsłon Tryptyku Ardeńskiego w 2019 roku zakończyła się w spektakularny wręcz sposób. W końcówce bezpieczną, jak się wydawało przewagę mieli Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step) i Jakob Fuglsang (Astana), lecz wzajemnie „czarowali się” tak długo, że na finałowym kilometrze dopędziła ich grupa Van der Poela. Holender, który prowadził pogoń wygrał również finisz i sensacyjnie (biorąc pod uwagę przebieg wyścigu) sięgnął po triumf. Dla 25-latka był to drugi (do Dwars door Vlaanderen) taki sukces na szczeblu World Touru.

Lidera Alpecin-Fenix nie mogło zabraknąć na starcie również tegorocznej edycji imprezy, lecz siła formacji nie musi opierać się wyłącznie na nim. W jej składzie znajduje się bowiem kilku innych zawodników, zdolnych do walki o wysokie miejsce, między innymi Petr Vakoc czy Roy Jans.

Obok tej grupy, organizatorzy zaprosili na wyścig również pięć innych. „Dzika karta” należała się z automatu Circus – Wanty Gobert, drugiej najlepszej ekipie prokontynentalnej sezonu 2019, podobnie jak Total Direct Energie, które jednak wzgardziło przepustką.

Listę startową uzupełnią zatem zawodnicy Riwal Readynez, Wallonie Bruxelles, Sport Vlaanderen i Arkea-Samsic. W przypadku tej ostatniej istnieje szansa, że zobaczymy w akcji Łukasza Owsiana, który w trakcie wyścigu może „zgrywać się” z Nairo Quintaną. Ten już potwierdził udział w “Piwnym Wyścigu”.

Tegoroczna edycja Amstel Gold Race odbędzie się 19 kwietnia. W 2019 roku kobiecą odsłonę wygrała Polka, Katarzyna Niewiadoma.

(fot. Amstel Gold Race)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top