Świat

Drużyna Alberto Contadora będzie się ubiegać o licencję ProTeam

Kometa-Xstra
Kometa-Xstra / fot. ekipa

Drużyna Alberto Contadora – Kometa-Xstra chce od sezonu 2021 jeździć z licencją ProTeam. O swoich planach hiszpańska formacja poinformowała podczas poniedziałkowej prezentacji.

Powstała w 2018 roku (bezpośrednio po zakończeniu przez “El Pistolero” zawodowej kariery) grupa w ciągu dwóch sezonów istnienia dochowała się kilku naprawdę znaczących wychowanków. W jej barwach jeździli m.in. Matteo Moschetti (obecnie Trek-Segafredo) czy Stefano Oldani (Lotto Soudal). Projekt ze swojej roli – drużyny rozwojowej – wywiązuje się znakomicie. A to jeszcze nie koniec.

W trakcie prezentacji ekipy, która miała miejsce w Olivie ogłoszono, że Kometa-Xstra ubiegać się będzie w 2021 roku o licencję “drugiej dywizji”, ProTeam. Da jej to możliwość ubiegania się o “dzikie karty” na najważniejsze wyścigi świata. Taki awans będzie możliwy dzięki środkom nowego sponsora – Xstra, firmy z branży informatycznej z siedzibą w Holandii.

Skład Kometa-Xstra w sezonie 2020 liczyć będzie 12 zawodników. Ekipa otworzy rok występami w wyścigach cyklu Challenge Mallorca.

Co ciekawe, drużyna jeździć będzie na rowerach nowej marki, sygnowanej przez Alberto Contadora. Jej robocza nazwa “A-Bikes”, a pełna zaprezentowana zostanie w marcu.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top