Polska

Rafał Majka otworzy sezon na Majorce

Vuelta Espana 2019 - 74th Edition - 15th stage Tineo - Santuario del Acebo 154,4 km - 08/09/2019 - Rafal Majka (POL - Bora - Hansgrohe) - photo Luis Angel Gomez/BettiniPhoto©2019

Rafał Majka znalazł się w składzie BORA-hansgrohe na dwa z czterech wyścigów cyklu Challenge Mallorca: Trofeo Serra da Traumuntana i Trofeo Pollenca – Port d’Andratx (31 stycznia i 1 lutego, oba kategorii 1.1).

“Zgred” ma za sobą obóz przygotowawczy na Majorce, po którym powrócił do rodzinnych Zegartowic. Polak lada dzień wróci jednak na hiszpańską wyspę, by sprawdzić nogę w pierwszych startach sezonu.

30-latek po raz pierwszy w akcji zaprezentuje się podczas Trofeo Serra da Traumuntana, drugiej z imprez Challenge Mallorca. Dzień później stanie na starcie Trofeo Pollenca – Port d’Andratx. Sklady BORA-hansgrohe na obie imprezy niemal się nie różnią. W pierwszej z wymienionych Majce partnerować będą Jempy Drucker, Lennard Kamna, Emanuel Buchmann, Gregor Muhlberger i Felix Grosschartner. W kolejnej ostatniego z wymienionych zastąpi Patrick Konrad.

Nasz najlepszy grandtourowiec w na hiszpańskiej ziemi otwierał również poprzedni sezon. Wziął jednak wtedy udział we wszystkich czterech imprezach, a jego najlepszym wynikiem było 10. miejsce w pierwszej z nich – Trofeo Ses Salines, Campos, Porreres, Felanitx.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top