Świat

Puchar Świata w Hoogerheide: Mathieu van der Poel znów nokautuje

Mathieu van der Poel

Mathieu van der Poel (Alpecin – Fenix) po raz kolejny zdeklasował rywali. Podczas Pucharu Świata w Hoogerheide wygrał z ponad 30-sekundową przewagą nad kolejnym zawodnikiem. Wout van Aert (Jumbo-Visma) zajął ósme miejsce.

Rywalizacja w Hoogerheide była ostatnim przetarciem przed mistrzostwami świata, które 2 lutego odbędą się w szwajcarskim Dubendorf. Na starcie pojawiła się cała plejada gwiazd, na czele z dwoma głównymi faworytami do złota: Mathieu van der Poelem (Alpecin-Fenix) oraz Woutem van Aertem (Jumbo-Visma). Duet zajął dwa pierwsze miejsca w trakcie sobotniego wyścigu C2 Kasteelcross Zonnebeke, wyraźnie wyprzedzając całą resztę stawki.

Holender błyszczał także w niedzielę, atakując za półmetkiem rywalizacji i dystansując resztę rywali. Na mecie zameldował się 38 sekund przed drugim Toonem Aertsem i 43 sekundy przed Eli Iserbytem, który uzupełnił skład podium. Van Aert zameldował się na mecie na 8. pozycji, ze stratą 53 sekund.