Świat

Roger de Vlaemnick: “Mathieu van der Poel poprawi mój rekord”

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Roger de Vlaemnick, czterokrotny triumfator Paryż-Roubaix i jeden z najwybitniejszych w historii specjalistów od północnych klasyków nie ma wątpliwości, że Mathieu van der Poel będzie w stanie odebrać mu jego rekord czterech triumfów w “Piekle Północy”. Jest również pewien, że to właśnie do kolarza Alpecin-Fenix należeć będzie tegoroczna, wiosenna kampania.

Zwany “Cyganem” (“Le Gitan”) Belg łącznie stawał na podium Paryż-Roubaix aż dziewięciokrotnie, w tym aż cztery razy – na najwyższym stopniu podium (1972, 1974, 1975 i 1977). Jest również jednym z zaledwie trzech zawodników (obok Eddy’ego Merckxa i Rika van Looya), którzy wygrali w swojej karierze wszystkie pięć monumentów.

Usłyszeć z jego ust komplement jest stosunkowo ciężko (kiedy Tom Boonen wyrównał rekord zwycięstw w “Piekle Północy” usłyszał od De Vlaemnicka, że… za jego czasów było trudniej), dlatego przychylne słowa pod adresem Van der Poela są warte szczególnego odnotowania.

“Jestem w stu procentach pewien, że Holender zostanie nowym >Panem Paryż-Roubaix<. Będzie mi przykro, ale fakt, że dokona tego taki zawodnik to żaden wstyd” – mówił, cytowany przez “Sporzę”.

Dodatkowo, 72-letni obecnie były kolarz jest zdania, że swoją dominację MvdP zaprezentuje już w obecnym sezonie. “Jeżeli wystartuje w trzech wielkich wyścigach, wygra dwa z nich” – ocenił, w swoim stylu dodając przy tym, że “będzie to łatwiejsze, niż za jego czasów, bo on musiał rywalizować z Merckxem czy Hinaultem.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top