Świat

Remco Evenepoel: “Na papierze powinienem być lepszy, niż rok temu”

Remco Evenepoel
Remco Evenepoel / fot. Deceuninck - Quick Step

Remco Evenepoel w sezonie 2020 zadebiutuje w wyścigu trzytygodniowym, stając na starcie Giro d’Italia. Dodatkowo wszystko wskazuje na to, iż przystąpi do walki o medal igrzysk olimpijskich. Jak zapewnia, do obu celów będzie odpowiednio przygotowany. “Wszystko zostało jak najlepiej zaplanowane” – zapewnił.

Kolarz Deceuninck – Quick Step, który w sobotę skończył 20 lat, w niedzielę otworzy rok olimpijski występem w argentyńskim Vuelta a San Juan (2.Pro). Młokos zaliczany jest do grona ścisłych faworytów imprezy, lecz jak sam przyznaje, chce się skupić głównie na etapie jazdy indywidualnej na czas.

“Nie będę mieć do dyspozycji specjalnego roweru, a przez to trudno będzie mi wykorzystać jedną z moich największych zalet – doskonałą aerodynamikę. Mimo to dołożę starań, aby rozpocząć rok we właściwy sposób” – mówił w rozmowie z “Tuttobiciweb”.

Mimo wszystko, występ w Argentynie to dla byłego piłkarza (ma na koncie występy w juniorskiej reprezentacji Belgii, był kapitanem RSC Anderlecht) przede wszystkim przygotowanie do najważniejszych celów sezonu. Będą nimi: Liege-Bastogne-Liege, Giro d’Italia, igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata. “Na papierze powinienem być lepszy, niż rok temu, gdyż jestem bogatszy o doświadczenie” – ocenił dodając, że “wszystko zostało zaplanowane jak najlepiej”.

Jednocześnie, Evenepoel stąpa po ziemi dość twardo i zdaje sobie sprawę, że kolarska kariera to nie tylko sukcesy. “Bycie liderem takiego zespołu, jak Deceuninck – Quick Step nie jest łatwe, ale staram się podchodzić do tego z uśmiechem na ustach. Mam swoje cele, ale jeżeli ich nie zrealizuję – świat się nie zawali” – stwierdził.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top