Świat

Santos Tour Down Under 2020: Caleb Ewan po raz drugi, Richie Porte wciąż liderem

Caleb Ewan (Lotto Soudal) wygrał czwarty etap Santos Tour Down Under. Australijczyk wyprzedził Sama Bennetta (Deceuninck – Quick Step) oraz Jaspera Philipsena (UAE Team – Emirates). Liderem imprezy pozostaje Richie Porte (Trek-Segafredo).

W finałowym sprincie nie uczestniczył żaden kolarz CCC Team. Simon Geschke utrzymał jednak 7. miejsce w klasyfikacji generalnej, zaś Joey Rosskopf jechał w ucieczce i wciąż przewodzi klasyfikacji górskiej. 7 kilometrów przed metą w kraksie leżał Szymon Sajnok, który zdołał jednak ukończyć odcinek.

Piątkowy odcinek był najdłuższym z całej tegorocznej edycji imprezy. Liczył 152,8 kilometra. Po starcie w Norwood zawodnicy w pagórkowatym terenie kierowali się na południowy wschód, finiszując w Murray Bridge. Profil końcówki sprzyjał sprinterom, a z uwagi na minimalne różnice w klasyfikacji generalnej uciekinierzy, mimo z pozoru atrakcyjnego profilu nie mieli co liczyć na dojechanie do mety.

źr. La Flamme Rouge

W odjeździe tego dnia znaleźli się: Rosskopf (CCC), Piccioli (Israel Start Up Nation), De Vreese (Astana), Arcas i Samitier (obaj Movistar). Ich przewaga maksymalnie wynosiła 3 minuty i 20 sekund, a koniec ich przygody miał miejsce już 30 kilometrów przed metą.

W drodze do Murray Bridge boczny wiatr wykorzystać chciały na swoją korzyść Jumbo-Visma i UAE Team – Emirates, ale nie udało im się rozerwać stawki. O wszystkim zadecydował sprint. W nim bezkonkurencyjny ponownie był Caleb Ewan (Lotto Soudal), który wyprzedził wyraźnie Sama Bennetta (Jumbo-Visma) i Jaspera Philipsena (UAE Team – Emirates). W głównej grupie bezpiecznie dojechał lider “generalki”, Richie Porte (Trek-Segafredo).

Najwyżej sklasyfikowany na etapie kolarz CCC – Francisco Ventoso był 34.

Wyniki 4. etapu Santos Tour Down Under:

  1. Caleb Ewan (Lotto Soudal) – 3:29:08
  2. Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step) – ten sam czas
  3. Jasper Philipsen (UAE Team – Emirates) – ten sam czas

Czołówka klasyfikacji generalnej:

  1. Richie Porte (Trek-Segafredo) – 13:39:32
  2. Daryl Impey (Mitchelton-Scott) +3s
  3. Robert Power (Team Sunweb) +8s
Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top