Polska

Rafał Majka celuje w pierwszą czwórkę Giro d’Italia, triumf etapowy i igrzyska w Tokio

Rafał Majka
Rafał Majka / fot. Veloimages

Rafał Majka w rozmowie z “Gazetą Krakowską” zadeklarował, że jego najważniejszymi celami na sezon 2020 będą Giro d’Italia oraz igrzyska olimpijskie.

“Zgred”, który ma za sobą bardzo dobry rok 2019, w trakcie którego ukończył Giro d’Italia i Vuelta a Espana na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej, podczas zbliżającej się odsłony Corsa Rosa powalczy o poprawienie najlepszego wyniku w karierze – piątej lokaty z sezonu 2016.

Jak podkreślił, dodatkowo celować będzie w triumf etapowy. “Wtedy miałbym skompletowane skalpy z wszystkich Grand Tourów” – przypomniał. Mimo, iż w rozmowie z Jackiem Żukowskim poświęca włoskiej imprezie bardzo dużo uwagi, Majka podkreśla również, że istotny zarówno dla niego, jak i drużyny będzie występ podczas igrzysk w Tokio.

” Trasa na igrzyskach będzie ciężka. Muszę się więc dobrze przygotować. Będę na miejscu ponad dwa tygodnie przed startem, by dobrze przejść aklimatyzację. Wystartuję w Tour de Pologne, a potem polecę do Japonii” – poinformował.

Dodatkowo Majka zasygnalizował, że w jego wstępnym kalendarzu jest również miejsce na Vuelta a Espana – jedyny trzytygodniowy wyścig, który kończył na podium “generalki” (był trzeci w 2015 roku).

Polak sezon otworzy 30 stycznia, biorąc udział w czterech klasykach znanych jako Challenge Mallorca.

(fot. BORA-hansgrohe/Veloimages)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top