Świat

Santos Tour Down Under 2020: Caleb Ewan wygrywa drugi etap i jest nowym liderem

Caleb Ewan (Lotto Soudal) wygrał drugi etap Santos Tour Down Under i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Australijczyk w finałowym sprincie wyprzedził Daryla Impey’a (Mitchelton-Scott) i Nathana Haasa (Cofidis).

Drugiego dnia zmagań kolarze rywalizowali na pagórkowatym, 135-kilometrowym etapie z Woodside do Stirling. Finisz ulokowany był na liczącym łącznie 7,3 kilometra podjeździe o średnim nachyleniu przekraczającym 2%, co automatycznie predystynowało do walki o skalp silniejszych sprinterów, zdolnych pokonać te trudności.

źr. La Flamme Rouge

Wkrótce po starcie zawiązała się ucieczka dnia, w której jechał między innymi kolarz CCC Team, Joey Rosskopf. Dzięki punktom zdobytym na premiach górskich zdołał on objąć prowadzenie w klasyfikacji najlepszych “wspinaczy”. Obok niego w odjeździe znaleźli się: Sam Jenner (UniSA), Laurens De Vreese (Astana) i Omer Goldstein (Israel Start-Up Nation).

Pagórkowaty teren i kraksa, która przydarzyła się w końcówce wyłączyły z walki w finałowym sprincie m.in. Elię Vivianiego (Cofidis) oraz Andre Greipela (Israel Start Up Nation). Pozostali czołowi sprinterzy przystępowali do rywalizacji na ostatniej prostej mocno podmęczeni. Był to jednak idealny scenariusz dla Caleba Ewana, który w takiej sytuacji odnalazł się najlepiej. Przeciął linię mety jako pierwszy, wyprzedzając zwycięzcę dwóch ostatnich edycji wyścigu – Daryla Impey’a oraz Nathana Haasa.

Dotychczasowy lider – Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step) zajął 13. miejsce i stracił prowadzenie w “generlace” na rzecz zwycięzcy 2. etapu. Najwyżej z kolarzy CCC Team rywalizację ukończył Simon Geschke (11.), który w “generalce” jest 19.

Dodać wypada także, iż na finałowym kilometrze ataku próbował Łukasz Wiśniowski, lecz jego szarża spaliła na panewce.

Wyniki 2. etapu Santos Tour Down Under 2020:

  1. Caleb Ewan (Lotto Soudal) – 3:27:31
  2. Daryl Impey (Mitchelton-Scott) – ten sam czas
  3. Nathan Haas (Cofidis) – ten sam czas

Czołówka klasyfikacji generalnej:

  1. Caleb Ewan (Lotto Soudal) – 6:56:16
  2. Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step) – ten sam czas
  3. Daryl Impey (Mitchelton-Scott) +1s
Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top