Świat

Maciej Bodnar i Paweł Poljański na starcie Vuelta a San Juan

Dwóch Polaków – Paweł Poljański i Maciej Bodnar – znalazło się w składzie BORA-hansgrohe na Vuelta a San Juan (ProSeries). W Argentynie zobaczymy w akcji również Petera Sagana.

Impreza w Ameryce Południowej stanowi dla sporego grona zawodników otwarcie sezonu. Wymagający, siedmioetapowy wyścig zawiera w sobie każdy istotny element rzemiosła: sprinterskie finisze, wspinaczki, a także “czasówkę”. Mimo krótkiej historii wypracował sobie niezłą renomę (przyciąga na start “duże” nazwiska), na której lekkim cieniem kładzie się jednak dopingowa wpadka zwycięzcy z 2018 roku – Gonzalo Najara.

Szansy na efektywne otwarcie sezonu upatruje w występie w Vuelta a San Juan solidny kontyngent BORA-hansgrohe. Na jego czele stanie Peter Sagan, dla którego będzie to prawdopodobnie jedyny występ przed kampanią wiosennych klasyków. Trzykrotny mistrz świata przed rokiem debiutował w imprezie, a jego najlepszym rezultatem było drugie miejsce.

Ściganie w roku olimpijskim rozpoczną w Argentynie również dwaj Polacy: Paweł Poljański i Maciej Bodnar. Obaj liczyć mogą, że najbliższe 12 miesięcy będzie dla nich lepsze, niż rok 2019. “Poljan” na pewno marzy po cichu o pierwszym zawodowym zwycięstwie (jest, według ProCyclingStats, najlepiej “punktującym” kolarzem bez triumfu), drugi – o powtórzeniu wyczynu z sezonu 2017 i skalpie etapowym Grand Touru.

Skład niemieckiego zespołu uzupełnią Daniel Oss, Matteo Fabbro i Oscar Gatto.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top