Świat

Alessandro de Marchi wróci do rywalizacji w lutym

Jak poinformowali dziennikarze “La Gazzetta dello Sport”, mający za sobą bardzo poważny upadek kolarz CCC Team, Alessandro de Marchi powróci do rywalizacji podczas Volta a la Comunidad Valenciana (5-9 lutego).

Specjalista od ucieczek na 9. etapie ubiegłorocznego Tour de France doznał m.in. pęknięcia obojczyka i żeber oraz uszkodzenia płuca. Mimo tak rozległych obrażeń zdołał wrócić do treningów już na początku listopada, co rodziło nadzieję, że będzie w stanie zaliczyć pełny sezon 2020. Doniesienia włoskiej gazety wskazują, że tak rzeczywiście będzie.

Według jej informacji, 33-latek stanie na starcie Volta a la Comunidad Valenciana – wyścigu etapowego zaliczanego do ProSeries, który odbędzie się w dniach 5-9 lutego. W dalszej perspektywie De Marchi liczyć może na miejsce w składzie CCC Team podczas “Wielkiej Pętli”.

Włoch ma na koncie pięć zawodowych wygranych, lecz wszystkie one są absolutnie najwyższego sortu. W 2014, 2015 i 2018 roku triumfował na etapach Giro d’Italia, a obok tych sukcesów ręce w geście triumfu wznosił podczas Giro dell’Emilia (2018) oraz na etapie Criterium du Dauphine (2013).

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top