Świat

Mathieu van der Poel pojedzie Fleche Wallone i Liege-Bastogne-Liege?

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Moda na Mathieu van der Poela trwa w najlepsze. Ekipa Alpecin-Fenix dzięki Holendrowi zgarnia dzikie karty na niemal wszystkie wyścigi w pierwszej części sezonu. Nie inaczej będzie w przypadku Walońskiej Strzały i “La Doyenne“.

Organizatorzy Fleche Wallone i Liege-Bastogne-Liege zaprosili do udziału Alpecin – Fenix, Sport Vlaanderen – Baloise, Team Arkéa – Samsic, Wallonie Bruxelles, Total – Direct Energie oraz Circus – Wanty Gobert. Największą gwiazdą będzie oczywiście Mathieu van der Poel, a tym samym Holender będzie miał okazję skompletować sukcesy w każdym z wyścigów zaliczanych do Ardeńskiego Tryptyku. Przypomnijmy, że przed rokiem w fenomenalnym stylu triumfował w “piwnym” wyścigu, czyli Amstel Gold Race.

Poza van der Poelem i spółką na starcie zameldują się zawodnicy dwóch najlepszych ekip prokontyntentalnych z ubiegłego roku, czyli Total – Direct Energie oraz Circus-Wanty Gobert, ale uwagę polskich kibiców będzie bardziej przyciągać Arkea – Samsic, bo można być niemal pewnym, że Łukasz Owsian znajdzie się wśród kluczowych pomocników Warrena Barguila i Nairo Quintany.

Poza wyżej wspomnianymi ekipami w obu wyścigach zobaczymy także zawodników Wallonie-Bruxelles oraz Sport Vlaanderen-Baloise. W składzie obu drużyn próżno szukać zawodników mogących liczyć się o zwycięstwo w Walońskiej Strzale czy “Staruszce”, ale zdecydowanie można oczekiwać reprezentantów tych zespołów w odjazdach. W stawce znajdzie się wszystkie 19 ekip World Tour.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top