Świat

Christopher Froome wróci do peletonu już w lutym?

Christopher Froome
Christopher Froome / fot. Team Ineos

Jak poinformowali dziennikarze “La Gazzetta dello Sport”, Christopher Froome może powrócić do peletonu podczas odbywającego się w drugiej połowie lutego UAE Tour.

Czterokrotny triumfator Tour de France, który w trakcie ubiegłorocznego Criterium du Dauphine zaliczył bardzo groźny upadek toczył długą walkę o powrót do pełnej sprawności. Choć wokół jego rehabilitacji narastało wiele wątpliwości (media donosiły o rzekomym, przerwanym obozie treningowym w Hiszpanii, a w jego rekonwalescencję powątpiewał Nicolas Portal – dyrektor sportowy Team Ineos) wszystko wskazuje na to, że zakończy się ona happy endem.

Przed kilkoma dniami, w materiale wideo opublikowanym przez swój zespół Froome opowiadał, iż aktualnie jest w “fazie przejściowej” między rehabilitacją a pełnym treningiem. Nie był w stanie określić, kiedy będzie gotowy, by powrócić do peletonu. Podkreślał, że jedynym startem, do którego dąży jest Tour de France, bo to myśl o piątym triumfie w imprezie napędzała go do powrotu.

Według “La Gazzetta dello Sport” Brytyjczyka urodzonego w Nairobi będziemy mogli oglądać w akcji już podczas UAE Tour (23-29 lutego). O tym, że jest to coś więcej, niż tylko plotka świadczyć może fakt, że impreza organizowana jest przez RCS Sports – właściciela m.in. włoskiego tytułu. Serwis “Cyclingnews” postanowił podpytać Team Ineos. W odpowiedzi dziennikarze usłyszeli jedynie, że “jest to jedną z opcji”.

(fot. Christopher Froome / Team Ineos)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top