Świat

Wout van Aert wystartuje w przełajowych mistrzostwach świata

Wout van Aert
Wout van Aert / fot. Jumbo-Visma

Wout van Aert (Jumbo-Visma) stanie na starcie przełajowych mistrzostw świata, które odbędą się na początku lutego w szwajcarskim Dubendorf. Selekcjoner kadry, Sven Vanthourenhout oficjalnie umieścił go w składzie.

To, że Belg stanie na starcie imprezy było od dłuższego czasu wielce prawdopodobne. Już po pierwszym występie “na błocie”, 27 grudnia zaczął o tym nieśmiało mówić podkreślając, że występ uzależnia od swojej formy. Z czasem wątpliwości było coraz mniej.

Pod koniec ubiegłego tygodnia zawodnik Jumbo-Visma ogłosił kalendarz startów przełajowych, obejmujący również czempionat, który wciąż widniał jednak “pod znakiem zapytania”. Wszystko ostatecznie wyjaśniło się zaledwie kilka dni później.

Van Aert, w przeszłości trzykrotny mistrz świata w przełajach znalazł się w składzie reprezentacji Belgii, zaprezentowanym przez jej selekcjonera, Svena Vanthourenhouta. Obok niego w Dubendorf pojadą: Toon Aerts, Laurens Sweeck, Eli Iserbyt, Tim Merlier, Quentin Hermans oraz Michael Vanthourenhout.

Tytułu mistrza świata bronić będzie w Szwajcarii Mathieu van der Poel.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top