Świat

Paryż-Roubaix: Alpecin-Fenix z “dziką kartą”

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Organizator Paryż-Roubaix, Amaury Sport Organisation poinformował o „dzikich kartach” na tegoroczną edycję wyścigu. Zgodnie z przewidywaniami, jedna z nich przypadła w udziale Alpecin-Fenix, dzięki czemu wiemy już, że na starcie imprezy z pewnością zobaczymy Mathieu van der Poela.

Holender, który w niedzielę obchodził 25. urodziny ma przed sobą bardzo bogaty kalendarz wiosennych startów na szosie. Otworzy go występ w Volta ao Algarve (19 lutego), po którym aktualnego mistrza świata w przełajach zobaczymy na trasie dwóch znamienitych klasyków włoskich: Strade Bianche (7 marca) oraz Mediolan – San Remo (21 marca). Dwa dni później kolarz Alpecin-Fenix stanie z kolei na starcie Volta a Catalunya, który to będzie ostatnim występem przed kampanią na północy kontynentu.
Jej kluczowymi punktami będą Ronde van Vlaanderen (5 kwietnia) oraz – przede wszystkim – Paryż-Roubaix (12 kwietnia).

W poniedziałek jasnym stało się, że Van der Poel zadebiutuje w „Piekle Północy”. Jego formacja jest jedną z czterech, które otrzymały „dzikie karty” na wyścig. Pozostałe to B&B Hotels – Vital Concept, Nippo Delko One oraz Arkea-Samsic.


Występ w Paryż-Roubaix, mimo że bez wątpienia prestiżowy, nie jest najważniejszym celem MvdP na 2020 rok. Ponad wszystko stawia on bowiem złoty medal igrzysk w Tokio, gdzie wystartuje w wyścigu MTB.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top