Świat

Santos Women’s Tour Down Under 2020: Simona Frapporti zgarnia ostatni etap, “generalka” dla Ruth Winder

Simona Frapporti (BePink) wygrała ostatni etap Santos Women’s Tour Down Under. W klasyfikacji generalnej prowadzenie obroniła Ruth Winder (Trek-Segafredo).

Ostatni dzień kobiecych zmagań w Australii zapowiadał się pasjonująco. Wszystko ze względu na fakt, że liderka klasyfikacji generalnej – Ruth Winder (Trek-Segafredo) miała nad najgroźniejszymi rywalkami, Liane Lippert (Team Sunweb) oraz Amandą Spratt (Mitchelton-Scott) zaledwie siedmiosekundową przewagę.

Bronić jej musiała na liczącym tylko 42,5 kilometra etapie, będącym w zasadzie kryterium ulicznym. Do pokonania było 25 okrążeń po Adelajdzie. W jego trakcie trzykrotnie zawodniczki walczyły o sekundy (3) na premiach lotnych. Na finiszu do zgarnięcia było z kolei sekund 10.

źr. La Flamme Rouge

Rzecz jasna, na tak dynamicznym odcinku nie sformowała się żadna, poważniejsza ucieczka. Lotne finisze nie przyniosły znaczących rozstrzygnięć, a o wszystkim zdecydować miał ostatni, najważniejszy sprint. Tak się przynajmniej wydawało.

Po ostatnim lotnym finiszu atak przypuściła Rushlee Buchanan (Reprezentacja Nowej Zelandii), która wypracowała kilkanaście sekund zapasu i z powodzeniem go utrzymywała. Na ostatnim kółku dopędzona została przez kilkunastoosobową grupkę “drugich noży”. To właśnie one rozstrzygnąć miały losy etapu. Jadąca w peletonie lidera – Winder – mogła z kolei fetować triumf w “generalce”, gdyż żadnej z najgroźniejszych rywalek z przodu nie było.

Ostatecznie sprint na metę wygrała Simona Frapporti (BePink), wyprzedzając Lauren Stephens (Tibco-Silicon) i Buchanan.

Wyniki 4. etapu Santos Women’s Tour Down Under 2020:

  1. Simona Frapporti (BePink)
  2. Lauren Stephens (Tibco-Silicon)
  3. Rushlee Buchanan (Reprezentacja Nowej Zelandii)

Klasyfikacja generalna:

  1. Ruth Winder (Trek-Segafredo) – 10:11:07
  2. Liane Lippert (Team Sunweb) +5s
  3. Amanda Spratt (Mitchelton-Scott) +6s

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top