Świat

Richard Carapaz wystartuje w Tour de France

Richard Carapaz

Richard Carapaz (Team Ineos) poinformował, że prawdopodobnie stanie na starcie tegorocznej edycji Tour de France. Ekwadorczyk już wcześniej desygnowany został na lidera ekipy w Giro d’Italia.

26-latek wygrał ubiegłoroczną edycję Corsa Rosa, “godząc” największych faworytów: Vincenzo Nibalego (Bahrain-Merida) i Primoża Roglicia (Jumbo-Visma). Triumf (i styl, w jakim go wywalczył) zwrócił uwagę Team Ineos, który błyskawicznie rozpoczął rozmowy na temat pozyskania specjalisty od wspinaczek.

Negocjacje przebiegły błyskawicznie, a zawodnik związał się z nowym pracodawcą trzyletnim kontraktem. Naturalnym wydawało się, że jego najważniejszym celem na rok olimpijski będzie obrona triumfu w Giro, lecz wobec wysokiego stężenia gwiazd w ekipie Dave’a Brailsforda nie można było tego traktować jako pewnik. Oficjalne potwierdzenie nadeszło dopiero w ostatni czwartek, kiedy informację tę przekazał szef drużyny.

“Sukces we Włoszech był dla mnie czymś niesamowitym i dlatego chcę na ten wyścig wrócić, wygrać go wraz z kolegami z ekipy ponownie” – mówił Carapaz, cytowany przez biuro prasowe ekipy. Co więcej, zawodnik z El Carmelo poinformował, że zobaczymy go również w Tour de France. Tam prawdopodobnie będzie pomocnikiem dwójki liderów: Egana Bernala i Gerainta Thomasa.

“W poprzednich sezonach nie miałem okazji, by wystartować w >Wielkiej Pętli<, ale myślę że nadszedł czas, by to zrobić” – ocenił dodając, że sukces w Giro i ostatnie miesiące pozwoliły mu dojrzeć jako kolarz także pod względem mentalnym.

Młody zawodnik sezon otworzy już za kilkanaście dni, występem w Colombia 2.1, który “startuje” 11 lutego. Team Ineos wystawi tam skład, złożony w komplecie z kolarzy z Ameryki Południowej.

(fot. Team Ineos)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top