Polska

Szymon Sajnok: “Chciałbym w 2020 roku wygrać wyścig z kalendarza World Touru”

Szymon Sajnok
Szymon Sajnok / fot. CCC Team

Szymon Sajnok (CCC Team) w sezonie 2020 chciałby odnieść swoje pierwsze zwycięstwo na szczeblu World Touru. “Myślę, że już mnie na to stać” – mówił.

Sajnok ma za sobą bardzo udany, premierowy sezon na szczeblu World Touru. Jego zwieńczeniem było etapowe podium podczas ostatniego etapu Vuelta a Espana (3. miejsce, za Fabio Jakobsenem i Samem Bennettem) oraz aktywna jazda w wyścigu Orlików w trakcie mistrzostw świata w Yorkshire. 22-latek w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zrobił duży postęp i przyznaje, że docelowo planuje rozwijać się pod kątem wyścigów klasycznych.

“Chciałbym być kolarzem, który umie finiszować, ale i dobrze pojechać w trudnym terenie. Stać się >klasykowcem<, który potrafi wygrać Paryż-Roubaix, Flandrię… Na to się ukierunkowuję” – mówił, cytowany przez biuro prasowe swojej ekipy.

Pytany o to, jaki cel stawia sobie na sezon 2020, odpowiedział bez wahania. “Chciałbym wygrać jakiś wyścig z kalendarza World Touru. Myślę, że już mnie na to stać. Zebrałem dużo doświadczenia i wierzę, że mogę osiągnąć naprawdę fajne wyniki” – deklarował.

Póki co Sajnok sposobi się do startu w australijskich: Tour Down Under (początek 21 stycznia) oraz Cadel Evans Great Ocean Road Race (2 lutego). Choć obsada sprinterska tych imprez zapowiada się na naprawdę mocną (pojadą m.in. Elia Viviani, Sam Bennett czy Andre Greipel), Polak z pewnością zaliczany będzie do grona faworytów płaskich etapów.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top