Świat

Santos Women’s Tour Down Under: Amandra Spratt wygrała drugi etap i jest liderką

Amanda Spratt
Amanda Spratt / fot. Santos Tour Down Under

Amanda Spratt (Mitchelton-Scott) wygrała drugi etap Santos Women’s Tour Down Under. 32-latka jest również nową liderką klasyfikacji generalnej wyścigu.

Drugiego dnia zmagań zawodniczki do pokonania miały łącznie 114,9 kilometra z Murray Bridge do Birdwood. Trasa była odrobinę bardziej wymagająca, niż na premierowym odcinku, a 11 kilometrów przed metą wyrastał podjazd drugiej kategorii – Christmas Tree Ridge (1,7km, 5,7%), który mógł mieć decydujące znaczenie dla losów rywalizacji.

źr. La Flamme Rouge

Decydująca dla losów etapu akcja miała miejsce tuż po 90. kilometrze. Wtedy to od peletonu oderwała się piątka zawodniczek: Spratt, Lucy Kennedy, Grace Brown (wszystkie Mitchelton), Ruth Winder (Trek-Segafredo) oraz Liane Lippert (Team Sunweb). Tuż przed premią górską zaatakowała Spratt, za którą podążyły Winder i Lippert.

Na szczyt podjazdu jako pierwsza wyjechała zawodniczka Sunwebu. Zapas trójki nad goniącymi wynosił wtedy około 30 sekund, ale szybko urósł do ponad minuty. Wtedy to jasnym się stało, że to właśnie te zawodniczki powalczą o skalp.

W finałowym sprincie najlepsza okazała się Spratt, która założyła jednocześnie koszulkę liderki. Zawodniczka Mitchelton-Scott to prawdziwa specjalistka od wygrywania Tour Down Under. Jej łupem padły trzy ostatnie edycje imprezy. Druga była Winder, a trzecia – Wippert. Jako 65. linię mety przecięła Anna Plichta – jedyna Polka w wyścigu. Do zwyciężczyni straciła ponad 4 minuty.

Wyniki 2. etapu:
1. Amanda Spratt (Mitchelton-Scott) – 3:04:27
2. Ruth Winder (Trek-Segafredo) – ten sam czas
3. Liane Lippert (Team Sunweb) – ten sam czas
—–
65. Anna Plichta (Trek-Segafredo) +4:48

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:
1. Amanda Spratt (Mitchelton-Scott) – 6:21:19
2. Ruth Winder (Trek-Segafredo) +4s
3. Liane Lippert (Team Sunweb) +5s
—–
69. Anna Plichta (Trek-Segafredo) +8:27

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top