Świat

Julian Alaphilippe wyżej stawia mistrzostwo świata, niż złoto igrzysk

Julian Alaphilippe
Julian Alaphilippe / fot. Letour.fr

Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step) szczerze przyznaje, że powtórzenie w sezonie 2020 tego, czego dokonał w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy jest po prostu niemożliwe. „Już dawno zdałem sobie z tego sprawę” – mówił w rozmowie z „Tuttobiciweb”.

Przez wielu uznawany za najlepszego zawodnika ostatniego sezonu „Loulou” zanotował łącznie 12 zwycięstw, w tym między innymi w Strade Bianche, Mediolan – San Remo oraz (dwukrotnie) na etapach Tour de France. W trakcie „Wielkiej Pętli” aż przez 14 etapów nosił koszulkę lidera, odpierając wiele ataków ze strony faworytów i kończąc ostatecznie wyścig na piątej pozycji.

Takie rezultaty zawiesiły poprzeczkę niezwykle wysoko. Nie brakowało takich, którzy wierzyli, że Francuz już w 2020 roku spróbuje podbić klasyfikację generalną Tour de France i swoje wysiłki skupi przede wszystkim na odpowiednim przygotowaniu do tej imprezy. Tak optymistyczne nastroje sam zainteresowany bardzo szybko jednak stonował mówiąc, iż jest to raczej melodia przeszłości.

W roku olimpijskim Alaphilippe chciałby się przede wszystkim skupić na wyścigach klasycznych i odkryć „nowe lądy”. Jednym z nich ma być Ronde van Vlaanderen, w którym zadebiutuje. Co ciekawe, mimo jak zwykle ambitnych planów 27-latek nie wierzy, że uda mu się powtórzyć kapitalny rok 2019.

„To po prostu niemożliwe. Zdałem sobie sprawę, że kolejny sezon może być zarówno dla mnie, jak i dla drużyny świetny, ale nie do powtórzenia w kwestii liczby wygranych i ich wagi” – mówił w rozmowie z „Tuttobiciweb”.

Co ciekawe, kolarz Deceuninck – Quick Step, choć prawdopodobnie wystartuje w igrzyskach olimpijskich w Tokio, wyżej stawia walkę o złoty medal światowego czempionatu. „Już w Rio de Janeiro miałem okazję poczuć emocje, związane ze startem w IO i było fantastycznie, ale… tęczowa koszulka to tęczowa koszulka” – mówił bez ogródek. 

Sezon “Loulou” otworzy występem w Vuelta a San Juan, rozpoczynającym się 26 stycznia.

(fot. Letour.fr)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top