Świat

Team Ineos podzielił role na sezon 2020

Dave Brailsford
Dave Brailsford

Szef Team Ineos, Dave Brailsford ujawnił, jak podzielone zostaną role w drużynie podczas dwóch najważniejszych wyścigów – Giro d’Italia i Tour de France. Co ciekawe, nie wspomina w kontekście liderowania o Christopherze Froomie.

To, jak podzielą się wyścigowym “tortem” wszystkie gwiazdy brytyjskiej formacji, pozostawało przedmiotem medialnych dyskusji od dłuższego czasu. Podgrzewały je deklaracje samych zawodników: Egan Bernal marzył o debiucie w Giro d’Italia, z kolei słyszeć o starcie w Italii nie chciał Geraint Thomas, podczas, gdy plany włodarzy względem obu zawodników zdawały się być dokładnie odwrotne.

Te pogłoski potwierdziły się w czwartek, kiedy to plany Ineos na sezon olimpijski zdradził szef grupy. Brailsford w specjalnym materiale wideo, opublikowanym w kanałach społecznościowych ujawnił, że w trakcie Giro liderami formacji będą Richard Carapaz (zwycięzca edycji 2019) oraz Rohan Dennis. Podczas Touru rolą lidera podzielą się z kolei “G” i Kolumbijczyk.

Zaraz, zaraz… a gdzie mowa o Christopherze Froomie? No właśnie, Brailsford nie wspomina o nim w tym kontekście. “Pracuje nad powrotem. Oczywiście, bardzo pożąda swojego piątego triumfu. Walczy, by znów być konkurencyjnym. To punkt, w którym teraz jesteśmy” – komentował dyplomatycznie.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top