Świat

Santos Women’s Tour Down Under: Chloe Hosking wygrała pierwszy etap

Chloe Hosking (Rally Cycling) wygrała premierowy etap Santos Women’s Tour Down Under. Australijka w finałowym sprincie pokonała Lottę Henttala (Trek-Segafredo) i Matildę Raynolds (Specialized). Anna Plichta ukończyła zmagania na dalszej pozycji.

Otwierający walkę na drugiej półkuli etap liczył 116 kilometrów. Po starcie w Hahndorf zawodniczki klucząc w lekko pagórkowatym terenie kierowały się do Macclesfield, gdzie ulokowany był finisz. Brak większych trudności oraz fakt, że końcówka trasy prowadziła lekko w dół zwiastowały, iż o losach odcinka zdecyduje sprint.

źr. La Flamme Rouge

Tak też się stało. W walce na finałowych metrach najlepsza okazała się Hosking, która pewnie pokonała Henttalę (do niedawna startującą pod panieńskim nazwiskiem – Leppistoe). Trzecie miejsce zajęła Raynolds. Zwyciężczyni etapu jest oczywiście również liderką klasyfikacji generalnej.

Jedyna Polka w wyścigu – Anna Plichta (Trek-Segafredo) zajęła 81. miejsce ze stratą 3:29 do zwhciężczyni.