Polska

Plany startowe Mazowsze Serce Polski na sezon 2020

Dariusz Banaszek i Adam Żuber
Dariusz Banaszek i Adam Żuber

Dariusz Banaszek w rozmowie z Kolarsko.pl zdradził plany startowe Mazowsze Serce Polski na sezon 2020. Formację czeka bardzo intensywny początek zmagań, a w dalszej perspektywie – start w wyścigu kategorii ProSeries.

Nowa drużyna, w barwach której jeździć będą między innymi Paweł Bernas, Marek Rutkiewicz czy Karol Domagalski aktualnie rozpoczyna zgrupowanie na Majorce.

“Mieszkamy w Alcudii, mamy tutaj super warunki. Będziemy w Hiszpanii do 3 lutego. Na miejscu jest dziewięciu kolarzy – wszyscy, poza Karolem Domagalskim i Adamem Żuberem. Pierwszy potrzebuje jeszcze spokojnych treningów, drugi ma jeszcze przed sobą kilka startów przełajowych” – mówił nam Banaszek.

Zarówno dochodzący do siebie po koszmarnym wypadku kolarz ze Skały, jak i rutynowany specjalista od jazdy “na błocie” pojadą wraz z Mazowsze Serce Polski na drugie zgrupowanie – do Turcji. Bezpośrednio po nim drużyna rozpocznie starty. Oglądać ją będziemy w GP Alanya (kategoria 1.2, 13 lutego), GP Gazipasa (1.2, 14 lutego) oraz etapowym wyścigu Tour of Antalya (2.2, 20-23 lutego), który przed rokiem wygrał Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling).

Po dwóch kolejnych startach nad Bosforem część drużyny wyruszy na Rodos, gdzie stanie na starcie International Rhodes Grand Prix (1.2, 1 marca) i etapowego Tour of Rhodes (2.2, 6-8 marca). Jest również bardzo duża (jak powiedział Banaszek – granicząca z pewnością) szansa, że formacja pojawi się na starcie Tour de Normandie (2.2, 23-29 marca).

Otwarcie sezonu zapowiada się zatem naprawdę ciekawie, a były prezes PZKol przekonuje, że kolejne miesiące będą równie intensywne. W rozmowie z nami zdradził, iż Mazowsze Serce Polski stanie na starcie m.in. sierpniowego Tour of Denmark, czyli imprezy kategorii… ProSeries! Pod koniec sezonu pojawi się nawet w Azji, gdzie zaliczy występy m.in. w japońskim Tour de Hokkaido (2.2, 9-11 października) i Tour of Peninsular (2.1, 13-17 października).

Przypomnijmy: aktualnie grupa ma w swoim składzie jedenastu potwierdzonych zawodników. Są to: Alan, Adrian i Norbert Banaszek, Paweł Bernas, Karol Domagalski, Jakub Kaczmarek, Adrian Kurek, Tobiasz Pawlak, Michał Podlaski, Marek Rutkiewicz i Adam Żuber.

(fot. Mazowsze Serce Polski)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top