Świat

Patrick Bevin nie wystartuje w Tour Down Under

Patrick Bevin nie wystartuje w zbliżającym się, pierwszym worldtourowym wyścigu sezonu 2020 – Tour Down Under. Nowozelandczyk awizowany był przez CCC Team jako lider drużyny.

Przyczyną absencji 28-latka jest arytmia nadkomorowa, którą wykryto podczas treningu z EKG. Zawodnik został odesłany do szpitala w Adelajdzie, gdzie lekarze zajmą się unormowaniem tej przypadłości.

“Szczęśliwie, nie jest to nic zagrażającego życiu. Arytmia jest w dodatku dość częsta, ale wymaga natychmiastowych działań w celu unormowania pracy serca” – tłumaczył lekarz drużyny, Max Testa.

Sam Bevin jest, jak nietrudno się domyślić, bardzo rozczarowany. Przed rokiem jego marzenia o dobrym miejscu w klasyfikacji generalnej przekreślił upadek. Jeszcze niedawno zapowiadał, że Tour Down Under to impreza, “z którą ma rachunki do wyrównania”.

“Czuję się zupełnie normalnie, a wszystko jest kwestią tego, by odpocząć i upewnić się, że taka sytuacja się nie powtórzy. Ściganie było jednak niemożliwe” – mówił, cytowany przez biuro prasowe CCC.

W składzie na australijski wyścig Bevina zastąpi Guillaume Van Keirsbulck.

Skład CCC Team na Tour Down Under: Josef Černý, Simon Geschke, Joey Rosskopf, Szymon Sajnok, Guillaume Van Keirsbulck, Francisco Ventoso, Łukasz Wiśniowski

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top