Świat

Egan Bernal nominowany do Laureus World Sports Award

Egan Bernal
Egan Bernal / fot. letour.fr

Egan Bernal został nominowany do prestiżowej nagrody Laureus World Sports w kategorii „Przełom Roku”. Obok Kolumbijczyka szansę na nagrodę mają m.in. tenisistka, Bianca Adnreescu oraz pięściarz, Andy Ruiz junior.

Przyznawane przez Akademię Laureus nagrody w przeszłości otrzymywali m.in. Novak Djoković czy Usain Bolt. W kategorii, do której nominowany jest Bernal z kolei – Nico Rosberg, Andy Murray czy Naomi Osaka.

Bernal, który w poniedziałek skończył 23 lata na wyróżnienie zapracował sobie znakomitym sezonem 2019, którego najważniejszym momentem był triumf w Tour de France. Wobec kontuzji Christophera Froome’a to on okazał się najmocniejszym ogniwem Team Ineos. Mimo, iż fani kolarstwa do wyczynów genialnego wspinacza z Ameryki Południowej zdążyli się już przyzwyczaić, dla całego sportowego świata są one niemałym szokiem.

O tym, jak trudne do otrzymania jest to wyróżnienie niech zaświadczy fakt, że w całej historii nagrody kolarz otrzymał ją zaledwie dwa razy. W 2003 roku Lance Armstrong został uznany „Sportowcem Roku”, zaś trzy lata wcześniej uhonorowany został w kategorii „Powrót Roku”.

Dodać trzeba, że nominację otrzymała również uprawiający parakolarstwo zawodniczk – Holender Jetze Plat.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top