Świat

Ekipa Lotto Soudal z zakazem spożywania alkoholu

Dziennikarze gazety „Het Nieuwsblad” poinformowali, że ekipa Lotto Soudal wprowadziła zakaz spożywania alkoholu przez zawodników i członków sztabu. Władze drużyny tłumaczą tę decyzję względami bezpieczeństwa oraz poprawą wizerunku.

Belgijska drużyna sporego wstydu „najadła się” podczas ubiegłorocznego Vuelta a Espana. Wtedy to z powodu „incydentu alkoholowego” do domu odesłany został szef ds. wydajności zespołu, Kevin De Weert. Choć włodarze formacji zaprzeczają, jakoby ich decyzja miała z tym incydentem cokolwiek wspólnego nietrudno odnieść wrażenie, że jest to zwykłe mydlenie oczu.

Ich rozporządzenie zakłada, że alkohol będzie dozwolony jedynie po zwycięstwach, przy okazji urodzin i innych „wewnętrznych” uroczystości. Zakaz spożywania będzie uznaniowo znoszony bezpośrednio przez władze. John Lelangue – szef Lotto Soudal poinformował, że „podobny kodeks postępowania istniał już wcześniej”, a teraz został jedynie zaostrzony.

„Bardzo często zdarza się, że członkowie sztabu muszą kolejnego dnia prowadzić samochody. Wydaje się, że w takim wypadku lepiej po prostu zakazać spożywania alkoholu” – tłumaczył.

Jedyną nadzieją członków drużyny na to, że będą mogli sobie regularnie pozwolić na piwo w hotelowym barze są więc częste zwycięstwa.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top