Świat

Edo Maas zaczął chodzić

Edo Maas
Edo Maas / Team Sunweb

Edo Maas, kolarz młodzieżowego Team Sunweb, który podczas Il Piccolo Lombardia zderzył się z samochodem, zdołał stanąć na nogach. Przypomnijmy: bezpośrednio po wypadku uważali taki scenariusz za niemal niemożliwy.

Młody Holender na jednym ze zjazdów zderzył się z samochodem, który pojawił się na trasie na skutek złego jej zabezpieczenia. Trafił do szpitala z obrażeniami kręgosłupa. Diagnozy były fatalne: istniało poważne zagrożenie, że do końca życia pozostanie sparaliżowany.

Okazuje się jednak, że cuda się zdarzają. W poniedziałek na swoim instagramowym profilu Maas opublikował wideo, na którym widać, jak z pomocą rehabilitanta, kul i specjalnych urządzeń pokonuje kilka kroków. Oczywiście, o powrocie na rower nie może być mowy, ale istnieje szansa, że 19-latek będzie w stanie w miarę normalnie, samodzielnie funkcjonować.

View this post on Instagram

@usainbolt

A post shared by EDO MAAS (@edo.maas) on

Wypadek Maasa stał się impulsem do tego, by jeszcze dokładniej przyjrzeć się zabezpieczeniu wyścigów. Włochy, w których rozegrał się dramat zawodnika mają spory problem nie tylko z tym, ale i ogólnym podejściem kierowców do rowerzystów. Jak obliczono, średnio na drogach jeden ginie co 40 godzin.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top