Świat

Wout van Aert bliski startu w przełajowych Mistrzostwach Świata

Wout van Aert
Wout van Aert / fot. Jumbo-Visma

Trzykrotny mistrz świata w przełajach – Wout van Aert (Team Jumbo-Visma) potwierdza chęć walki o tęczową koszulkę na czempionacie w szwajcarskim Dubendorf (1-2 luty).

Wracający po kontuzji odniesionej na etapie jazdy indywidualnej podczas ubiegłorocznego Tour de France 25-latek na dniach rozpocznie kolejne zgrupowanie w Hiszpanii, a następnie, wszystko wskazuje na to, że skupi się na walce o jak najlepszy wynik w mistrzostwach świata.

Z powodu kontuzji, program startowy Belga jest mocno okrojony – kolarz Jumbo-Visma zmagania przełajowe rozpoczął pod koniec grudnia w Loenhout, gdzie zajął 5. miejsce, a następnie przyjechał tuż za podium na trasie w Gullegem. W ubiegły weekend Van Aert wystartował w mistrzostwach Belgii gdzie zajął 5. miejsce.

Ze względu na przygotowania do docelowej fazy sezonu, którą dla 25-latka są belgijskie klasyki, nie było wiadome czy Van Aert wystartuje w mistrzostwach świata w przełajach, które odbędą się na początku lutego w szwajcarskim Dubendorfie. Na początku roku powiedział, że ta decyzja w dużej mierze zależy od wyniku krajowego czempionatu, zaś po nich poinformował, że na dniach będzie miał dla swoich fanów dobre wieści.

Jeżeli faktycznie tak się stanie, to będzie to 6 start Belga w przełajowych mistrzostwach świata elity – do tej pory trzykrotnie zakładał “tęczę” (Heusden-Zolder 2016, Bieles 2017, Valkenburg 2018) oraz dwukrotnie zdobywał srebro (Tabor 2015, Bogense 2019).

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top