Polska

Savva Novikov w kręgu zainteresowań CCC Development Team

Savva Novikov
Savva Novikov / fot. GORAMA CYCLING

Jak poinformował doskonale zorientowany w realiach krajowego kolarstwa Łukasz Sokół, CCC Development Team jest zainteresowany podpisaniem kontraktu z Rosjaninem, Savvą Novikovem.

Urodzony w 1999 roku zawodnik przez dwa ostatnie sezony reprezentował barwy kontynentalnej ekipy Lokosphinx. Ma za sobą bardzo udany rok. W kwietniu zajął niezłe, 23. miejsce w klasyfikacji generalnej Vuelta a Castilla y Leon (2.1).

We wrześniu z kolei był drugi w mającym tę samą kategorię Turul Romaniei, gdzie startowali m.in. kolarze CCC Devo. W trakcie tego wyścigu wygrał bardzo trudny, 4. etap zakończony wspinaczką Cabana Piatra Arsa. Ostatnim występem Novikova w sezonie 2019 był październikowy Tour of Iran, który udało mu się wygrać.

Nic zatem dziwnego, że młody kolarz wzbudził zainteresowanie polskiej drużyny rozwojowej. O dziwo, nie podpisał on umowy z rodzimym Gazprom-RusVelo, co wydawało się dość naturalnym krokiem biorąc pod uwagę jego talent. Gdyby udało się go nakłonić do jazdy w barwach pomarańczowej drużyny, byłoby to z pewnością bardzo perspektywiczne wzmocnienie.

Novikov dobrze czuje się w trudnym terenie i w przyszłości może być naprawdę liczącym się specjalistą od wyścigów trzytygodniowych. Czy tak się stanie – czas pokaże. Oby kolejne kroki kolarskiej kariery stawiał już w barwach CCC Development.

(fot. Gorama Cycling)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top