Świat

Cameron Meyer mistrzem Australii w wyścigu ze startu wspólnego

Cameron Meyer (Mitchelton-Scott) wywalczył mistrzostwo Australii w wyścigu ze startu wspólnego. Podium uzupełnili: jego kolega z ekipy, Lucas Hamilton oraz Marcus Culey (Team Sapura).

Odbywający się w niedzielę nad ranem polskiego czasu wyścig zapowiadał się pasjonująco. Z jednej strony do rywalizacji przystępowała cała armada kolarzy Mitchelton-Scott, zdolnych przeprowadzić zmagania pod swoje dyktando, z drugiej – trasa zdawała się sprzyjać próbom odważnych akcji i zachęcała do podjęcia ryzyka.

Zawodnicy do pokonania mieli niespełna 186 kilometrów – 16 okrążeń lekko pagórkowatej rundy.

Źr. La Flamme Rouge

Pierwsza część zmagań była dość nerwowa, a peleton starał się kontrolować wszelkie próby odjazdów. Dopiero na dziewięć okrążeń przed metą większy zapas zdołała wypracować sobie czwórka: Shultz, Culey, Lea, Roberts, która jechała około dwie minuty przed główną grupą.

Na pięć okrążeń przed metą na czele pozostawali już tylko Shultz i Culey, którzy mieli 90 sekund przewagi. Zaczęło dochodzić do kontrataków i przetasowań, w wyniku których na trzy “kółka” przed finiszem stawce przewodzili: Haas, Meyer, McCarthy, Harper, Hamilton, Durbridge i Culey.

Na finałowym okrążeniu na atak zdecydował się Meyer, który zdołał wypracować ponad 20 sekund zapasu na 6,5 kilometra przed metą. Jak się okazało, był to ruch na wagę złotego medalu. Jako drugi, ze stratą niemal minuty finiszował Hamilton, zaś podium uzupełnił Culey (+1:06).

Po tytuł Mitchelton-Scott sięgnął także w gronie kobiet. Wywalczyła go Amanda Spratt, pokonując Justine Barrow (Roxsolt Attaquer) i koleżankę s ekipy, Grace Brown.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top