Świat

Primoż Roglić: “Myślę, że mogę wygrać Tour de France”

Primoż Roglić
Primoż Roglić / fot. Jumbo-Visma

Primoż Roglić (Jumbo-Visma) z dużym optymizmem wyczekuje tegorocznego Tour de France, gdzie razem z zespołem będzie chciał przerwać dominację Team Ineos. Słoweniec liczy, że uda mu się sięgnąć po upragnione zwycięstwo.

“Rogla” będzie obok Toma Dumoulina i Stevena Kruijswijka jednym z trzech liderów holenderskiej drużyny. Decyzja włodarzy o posłaniu w bój najeżonego gwiazdami składu (znajdą się w nim również m.in. Wout van Aert, Laurens de Plus i Sepp Kuss) jest szeroko komentowana w mediach i przez wielu uznawana za ryzykowną. Sam Roglić nie ma jednak wątpliwości – jego zdaniem to świetny ruch.

“Im silniejsi są zawodnicy, tym lepsza staje się drużyna” – mówił, cytowany przez “Cyclingnews”. Według 30-latka fakt, że w zespole znajdą się kolarze o tak uznanych nazwiskach nie będzie stanowić żadnego problemu. “Każdy z nas chce wygrywać, ale i być częścią zwycięskiego teamu. Nie przeszkadza mi, kiedy ktoś pracuje dla mnie, ale i ja sam mogę pracować dla kogoś” – dodawał podkreślając, że wysoki poziom kolegów zmusza do podnoszenia sobie poprzeczki.

Jednocześnie pochodzący z Trbovlje kolarz nie ukrywa, że to on chciałby być tym, który zwieńczy dzieło całego Jumbo-Visma i wyjedzie z Francji jako triumfator “Wielkiej Pętli”. “Myślę, że mogę wygrać. Chciałbym to zrobić” – mówi otwarcie. Zaznaczył przy tym kurtuazyjnie, że do rozpoczęcia imprezy pozostało jeszcze sporo czasu i wciąż wiele może się wydarzyć, zatem zachować należy powściągliwość.

Tour de France 2020 rozpocznie się 27 czerwca, a zakończy 19 lipca. Do obrony wywalczonego w 2019 roku tytułu przystąpi Egan Bernal (Team Ineos), któremu partnerować będą m.in. Geraint Thomas i Christopher Froome.

(fot. Jumbo-Visma)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top