Polska

Prezentacja trasy Tour de Pologne 27 kwietnia

Tour de Pologne
Tour de Pologne / fot. Lang Team

Dokładny przebieg trasy tegorocznej edycji Tour de Pologne poznamy 27 kwietnia. Informację tę organizator – Lang Team – przekazał w piątek.

Póki co nie wiemy zbyt wiele na temat tego, jak wyglądać może odsłona naszego narodowego wyścigu w roku olimpijskim. Z ujawnionych dotąd informacji wynika jedynie, że rozpocznie się on w Warszawie, zakończy w Krakowie a większość miast-gospodarzy, którzy pojawili się na trasie w 2019 roku znajdzie miejsce dla siebie i w kolejnej edycji.

Czesław Lang w rozmowach z mediami sygnalizował jednak, że odsłona 2020 ma być trudniejsza, niż jej poprzedniczki. Powody tego są proste – najważniejszym z nich jest fakt, że polska impreza może być idealnym przetarciem przed igrzyskami olimpijskimi (wyścig ze startu wspólnego o medale odbędzie się dokładnie dwa tygodnie po zakończeniu TdP), lecz aby przyciągnąć pretendentów do medali, potrzebna jest trasa odpowiadająca charakterystyką tej w Tokio.

Dodatkowo, w sezonie olimpijskim nasza impreza pokrywa się terminem z Tour de France – absolutnym hegemonem na światowym rynku. By choć część tortu zgarnąć dla siebie, Lang Team musi przygotować ciekawą dla kibiców (nie tylko w kraju) trasę.

Dokładny jej przebieg poznamy dokładnie 27 kwietnia, podczas prezentacji, która odbędzie się w hotelu Intercontinental w Warszawie.

(fot. Lang Team)

Już teraz start (a przynajmniej jego możliwość) w Tour de Pologne sygnalizowało kilku znakomitych kolarzy. W gronie tym są: Rafał Majka, Romain Bardet, Simon Yates czy Jesus Herrada.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top