Hyde park

Jake Klanjblat – Polak w ekipie z… Guamu

Przed kilkoma dniami zarejestrowana w… Guamie ekipa CMI Pro Cycling ogłosiła pozyskanie dwóch nowych kolarzy. Jednym z nich był 25-latek o swojsko brzmiącym nazwisku – Jake Klajnblat. Jak się okazuje, ma on podwójne, australijsko-polskie obywatelstwo.

Obecność kolarza mającego korzenie nad Wisłą w drużynie z (dosłownie) drugiego końca świata to całkiem interesujący fakt. Klajnblat jednak swego czasu był całkiem blisko “poważnego” ścigania – jako junior sporo startował w Europie, notując całkiem przyzwoite wyniki.

25-latek urodził się w Melbourne, lecz w Polsce mieszkali jego dziadkowie. “W trakcie II wojny światowej uciekli z Krakowa do Australii, by zacząć nowe życie. Zawsze czułem się Australijczykiem, ale zachowałem polskie obywatelstwo i paszport” – mówił nam zawodnik.

Pytany o to, dlaczego nie powiodło mu się w Europie, jako przyczynę wskazał kłopoty zdrowotne. “Moją ostatnią drużyną na waszym kontynencie był francuski Charvieu Chavagneux, ale z powodu urazów w zasadzie straciłem cały poprzedni rok” – wspomina.

Mimo faktu, że jego nowym pracodawcą będzie ekipa z Guamu – maleńkiej wysepki, położonej na morzu filipińskim, angażu doń nie traktuje jak zesłania. “W należącej do naszej strefy – Oceania Tour Australii odbywa się wiele ciekawych wyścigów. Jest chociażby odbywający się w lutym Melbourne to Warrnambool Classic, chyba drugi najdłuższy wyścig w kalendarzu po Mediolan – San Remo. Trasa liczy 280 kilometrów” – wskazał.

Podkreślił również, że jego drużyna z licencją UCI startuje już od siedmiu lat, co gwarantuje mu stabilność. “Dedykowana jest perspektywicznym zawodnikom, którzy w jej barwach mogą się rozwinąć. Liczę, że dzięki angażowi i mnie się to uda” – podsumował.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top