Świat

Christopher Froome wyśmiał medialne plotki

Christopher Froome
Christopher Froome

Christopher Froome rozpoczął wraz z Team Ineos obóz treningowy na Gran Canarii. Tym samym potwierdził, że doniesienia włoskich dziennikarzy dotyczące jego rzekomej, słabej dyspozycji były zwykłymi plotkami.

Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu pojawiła się na łamach “Bicisport” informacja, że czterokrotny triumfator Tour de France musiał po zaledwie dwóch dniach przerwać obóz przygotowawczy w Hiszpanii ze względu na fakt, że jego rekonwalescencja nie przebiega prawidłowo. W poniedziałek plotki te zdementował sam zawodnik informując jednocześnie, że na zgrupowanie wyjeżdża dopiero za kilka dni.

I rzeczywiście: Froome pojawił się wraz z Team Ineos na Gran Canarii i zaliczył w piątek trening. Pochwalił się nim na Twitterze, wbijając jednocześnie szpilkę wszystkim, którzy uwierzyli we wcześniejsze doniesienia “Bicisport”.

“Na obozie treningowym… a może nie? Nie, naprawdę tu jestem” – napisał, dodając zdjęcie w towarzystwie kolegów z ekipy, między innymi Michała Kwiatkowskiego.

Póki co plany startowe Froome’a nie są znane. Wiadomo tylko, że celować będzie w Tour de France, gdzie powalczyć chce o piąty triumf. Jak sam mówił, to właśnie myśl o starcie w “Wielkiej Pętli” napędzała go do powrotu po urazie.

(fot. Twitter/Christopher Froome)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top