Świat

Michał Kwiatkowski zmienił plany. Nie wystartuje w Tour Down Under

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / fot. Team Ineos

Michał Kwiatkowski zmienił plany dotyczące pierwszych startów sezonu. Polak pierwotnie miał go zainaugurować występem w Tour Down Under, ale ostatecznie nie znalazł się w składzie Team Ineos na ten wyścig.

“Kwiato”, który ma za sobą trudne miesiące (bardzo słabo spisywał się w Tour de France, zrezygnował z udziału w mistrzostwach świata) w rozmowach z mediami nie ukrywał, że jego problemy wywołane były nadmiernym obciążeniem organizmu, nawarstwiającym się już od 2018 roku. “Może za bardzo wierzyłem, że pułap, który osiągnąłem ścigając się dużo i niewiele wypoczywając wyniesie mnie na nowy, jeszcze wyższy poziom w sezonie 2019” – analizował na początku grudnia w wywiadzie dla “Naszosie.pl”

Do tegorocznych występów kolarz z Chełmży przygotowywał się w zasadzie już od września, startując co prawda w wyścigach, lecz traktując je treningowo. Rok olimpijski miał otworzyć na Antypodach, lecz okazuje się, że plany te uległy zmianie.

Kwiatkowskiego zabrakło bowiem w składzie Team Ineos awizowanym na wyścig. W Australii pojadą Owain Doull, Christopher Lawless, Luke Rowe, Paweł Siwakow, Ian Stannard, Dylan van Baarle oraz Rohan Dennis. Drużyna w oficjalnym komunikacie prasowym milczy na temat “Kwiato”, on sam także nie zabrał głosu na temat zmiany planów. Serwis Strava podpowiada jedynie, że aktualnie trenuje w Monako.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top