Świat

Lorena Wiebes porozumiała się z Parkhotel Valkenburg

Lorena Wiebes
Lorena Wiebes / fot. Parkhotel Valkenburg / Hans Steekers

Jedna z najlepszych zawodniczek sezonu 2019 – Lorena Wiebes będzie jeździć w barwach Parkhotel Valkenburg jeszcze przez co najmniej sześć miesięcy. 20-latka zdecydowała się na taki ruch “ze względu na inne zawodniczki i własny rozwój”.

Holenderka, która w ubiegłym roku wygrywała aż piętnastokrotnie, znalazła się w orbicie zainteresowań o wiele bogatszych ekip niż jej obecny pracodawca. Mówiło się o możliwym transferze do Movistaru, Sunwebu, Treka czy CCC-Liv. Sęk w tym, że kontrakt Wiebes z Parkhotel jest ważny aż do końca sezonu 2021.

Zawodniczka chciała go rozwiązać za porozumieniem stron, ale nie spotkała się ze zrozumieniem ze strony włodarzy. Zapowiedziała przy tym kategorycznie, że w drużynie z Valkenburga już nie wystartuje, co groziło pozostaniem w martwym punkcie i wynikającą z przepisów, przymusową, półroczną przerwą od ścigania.

20-latka musiała zdawać sobie sprawę, że taki ruch zadziałałby na jej szkodę. Jej przedstawiciele wciąż negocjowali więc z Parkhotel i ostatecznie stronom udało się wypracować kompromis. Jego dokładne warunki nie są znane lecz prawdopodobnie Wiebes zgodziła się na reprezentowanie barw drużyny przez kolejne pół roku, po czym dostanie wolną rękę.

“Znaleźliśmy pewne rozwiązania i podpisaliśmy umowy które sprawią, że nie będę mieć problemów z zarządem. Nie jest to dla mnie idealna sytuacja ale cieszę się, że zdołaliśmy się porozumieć” – mówiła zawodniczka, cytowana przez “RTV Utrecht”. Podkreślała przy tym, że idąc na ustępstwa kierowała się interesem nie tylko swoim, ale i koleżanek z ekipy.

Jos van de Mortel, właściciel grupy stwierdził z kolei, że wyroacowane porozumienie “nie satysfakcjonuje nikogo”, lecz ważniejszym jest, że problem został rozwiązany. Zapowiedział również, że zawodniczka wiosną jeździć będzie w barwach jego formacji.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top