Świat

Oficjalnie: Bjarne Riis wraca do World Touru

Bjarne Riis wraca na szczebel World Touru. Duńczyk, który w przeszłości pracował m.in. w Saxo Bank (przemianowanym następnie na Tinkoff) będzie głównym menedżerem południowoafrykańskiej drużyny Team NTT.

Należące częściowo do Riisa Virtu Cycling przejęło mniejszościowe (1/3) udziały w grupie z RPA. Poinformowano o tym na zwołanej w środę konferencji prasowej, która odbyła się w Kopenhadze.

“Wierzę, że razem możemy zbudować jeden z najlepszych zespołów świata, oparty na znakomitym przygotowaniu i technologii oraz wzbogacony wielkim doświadczeniem na najwyższym szczeblu” – mówił nowy, główny menedżer Team NTT. Już w czwartek uda się do Hiszpanii, gdzie aktualnie trenują kolarze ekipy by się z nimi spotkać.

Duńskie media już we wtorek informowały, że prawdopodobnym jest scenariusz, w którym ekipa od sezonu 2021 przejdzie w pełni pod duńską komendę i pod własną flagą wystartuje w Tour de France, który rozpocznie się w Kopenhadze.

Przejmując stery w ekipie z Afryki Riis powraca na najwyższy szczebel rywalizacji po pięciu latach przerwy. Ostatnio w World Tourze pracował dla kontrowersyjnego rosyjskiego miliardera, Olega Tinkova, który w 2015 zwolnił go, winiąc za słabe wyniki zespołu.

55-letni obecnie menedżer to również były zawodnik. W 1998 roku triumfował w Tour de France, w czym jednak pomogło mu stosowanie zabronionych substancji.

(fot. Virtu Cycling)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top