Świat

Mistrzostwa Australii: Luke Durbridge ze złotem w “czasówce”

Luke Durbridge (Mitchelton-Scott) został mistrzem Australii w jeździe indywidualnej na czas elity. Srebrny medal zdobył faworyzowany Rohan Dennis (Team Ineos), natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Chris Harper (Team Jumbo-Visma).

Wczesnym rankiem polskiego czasu rozpoczęła się w Australii walka o medale krajowego czempionatu w jeździe indywidualnej na czas. Do rywalizacji na liczącej 38 kilometrów trasie przystąpiło 31 zawodników, w tym m.in. Nathan Haas (Cofidis), Luke Durbridge (Mitchelton-Scott) czy wielki faworyt – Rohan Dennis (Team Ineos).

źr. La Flamme Rouge

Wielkim faworytem był Dennis, który miał w tym roku sięgnąć po swój czwarty tytuł. Mało kto spodziewał się, że ktokolwiek może podjąć walkę z kolarzem Team Ineos, czołowym specjaliście od samotnej walki z zegarem. A jednak!

Świetnie spisał się Luke Durbridge , który na mecie zameldował się z czasem 46:18.8 i o 17,5 sekundy pokonał Dennisa. Te mistrzostwa to był popis wyłącznie dwóch aktorów, bo trzeci na mecie Harper stracił do nich prawie dwie minuty.