Świat

Greg van Avermaet: “Mówią, że mam za sobą słaby sezon, ale to nieprawda”

Greg van Avermaet (CCC Team) jest zdania, że jego wyników z sezonu 2019 odrobinę się nie docenia. Belg zdaje sobie jednak sprawę, że brak triumfów w wyścigach zaliczanych do północnych klasyków był dla jego fanów lekkim rozczarowaniem.

W trakcie belgijsko-holenderskiej kampanii 35-latek niemal za każdym razem był blisko czołówki. W Omloop Het Nieuwsblad zajął drugie miejsce, podczas E3 BinckBank był trzeci, a Ronde van Vlaanderen – dziesiąty. Choć trudno znaleźć drugiego kolarza, który z taką regularnością meldowałby się w czołówce, GvA przyzwyczaił zarówno siebie, jak i ekspertów do wygrywania i to z braku triumfów był rozliczany.

“Niektórzy mówią, że mam za sobą słaby sezon, ale to nieprawda. Wiele razy byłem blisko sukcesu, lecz czegoś mi brakowało” – ocenił w rozmowie ze “Sporzą”. Mimo wszystko, poza swoją “ziemią macierzystą” Belg odniósł trzy triumfy, co daje połowę łącznego dorobku jego drużyny.

Van Avermaet uważa, że dobrze wie co zrobić, by w sezonie olimoijskim wrócić do triumfów na brukach. “Muszę przygotować szczyt formy nieco później tak, aby w trakcie Ronde van Vlaanderen i Paryż-Roubaix być w topowej dyspozycji” – ocenił.

W dalszej części sezonu lidera CCC Team zobaczymy w akcji m.in. podczas Tour de France i IO w Tokio. W Japonii będzie on chciał powtórzyć sukces z Rio de Janeiro i znów wywalczyć złoto, choć wie, że zadanie to ociera się o miano niemożliwego.

“W Rio trasa była podobna, równie trudna a mimo to coś udało się zrobić. Spróbuję pojechać do Japonii w możliwie wysokiej formie” – zapowiedział.

GvA sezon otworzy startem w Volta a la Comunidad Valenciana, który rozpocznie się 5 lutego.

(fot. CCC Team)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top