Świat

Tour de France: B&B Hotels i Arkea-Samsic z “dzikimi kartami”

Tour de France
Tour de France

Organizator Tour de France – Amaury Sport Organisation (ASO) ogłosił, które drużyny otrzymają „dziką kartę” na tegoroczną edycję wyścigu. Wyróżnienia tego dostąpiła Arkea-Samsic, której barw broni Łukasz Owsian oraz B&B Hotels – Vital Concept.

„Do wzięcia” w edycji 2020 były jedynie dwie, a nie, jak to miało miejsce zazwyczaj cztery „dzikie karty”. Wynika to z faktu, że poszerzone zostało grono drużyn World Touru (dołączył doń Cofidis), a jedno zaproszenie otrzymał dodatkowo najlepszy zespół ProContinental sezonu 2019 – Total Direct Energie.

Wobec tego wydawało się, że pewniakami do otrzymania kart były ekipy znad Loary – B&B Hotels i Arkea-Samsic. Zwłaszcza dla tej drugiej brak przepustki do udziału w “Wielkiej Pętli” byłby prawdziwą katastrofą, gdyż przed sezonem wzmocniła się ona, pozyskując m.in. Nairo Quintanę czy Diego Rosę – kolarzy, których do jazdy na drugim szczeblu skłonić mogła jedynie przepustka na Tour.

ASO nie zaskoczyło – miejsca w tegorocznej edycji wyścigu otrzymały obie drużyny. Tym samym pojawia się szansa, że we francuskim Grand Tourze zobaczymy Łukasza Owsiana, który jest jednym ze wzmocnień Arkei.

Dodatkowo poinformowano także o “dzikich kartach” na Criterium du Dauphine. W tym przypadku także nie ma zaskoczenia – zaproszenia powędrowały do Circus – Wanty, B&B oraz ekipa Nairo Quintany.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top