Świat

Alexander Kristoff: “Być może swój ostatni Tour de France mam za sobą”

Alexander Kristoff (UAE Team – Emirates) nie wyklucza, że w swojej karierze nigdy już nie stanie na starcie Tour de France. Norweg zdaje sobie sprawę, że jego pozycja w drużynie nie jest najmocniejsza.

32-letni zawodnik, który w przeszłości sięgał m.in. po mistrzostwo Europy i wicemistrzostwo świata odniósł już w zawodowej karierze 79 zwycięstw. Trzy z nich – na trasie “Wielkiej Pętli”, lecz jasnym jest, że w sezonie 2020 tego dorobku nie uda się poprawić, gdyż sprinterem UAE na ten wyścig będzie Fernando Gaviria.

Sam Kristoff zadowolić się będzie musiał startem w Giro d’Italia i kampanii północnych klasyków. “Nie jest to idealna sytuacja, ale przynajmniej będę mieć czas dla rodziny” – mówił, cytowany przez “Cyclingnews”. Co ciekawe, on sam nie jest przekonany, że na Tour uda mu się jeszcze kiedykolwiek wrócić.

“Nigdy nic nie wiadomo. Kto wie, może swój ostatni występ mam już za sobą?” – zastanawiał się. Pytany o sezon 2020 zaznaczył, że mimo planowanego występu w Corsa Rosa priotytetem będą dla niego klasyki. Jak ocenił, trudno byłoby mu utrzymać najwyższą dyspozycję od Mediolan – San Remo aż do włoskiego Grand Touru. Giro zamierza tym samym wziąć “z marszu”, nie przejmując się wynikami.

Ciekawostką jest fakt, że w wywiadzie dla “Cyclingnews” Norweg wrócił pamięcią do ubiegłorocznego Tour de France, które dla wszystkich członków UAE Team – Emirates zakończyło się wielkim rozczarowaniem. Jak informowały media, powodem tego były błędy w odżywianiu. Kristoff potwierdził tę teorię dodając, że w pierwszym tygodniu wyścigu… przytył ponad sześć kilogramów.

(fot. UAE Team – Emirates / bettiniphoto)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top