Hyde park

Jan Bakelants szuka grupy z pomocą… partnerki

Jan Bakelants
Jan Bakelants

Jan Bakelants wciąż pozostaje bez kontraktu na sezon 2020. W poszukiwaniu nowego pracodawcy pomaga mu… partnerka, która do tego celu wykorzystała Instagrama.

33-letni Belg podczas Il Lombardia 2017 w wyniku kraksy doznał wielopunktowego złamania kręgosłupa, której leczenie trwało niemal pół roku. Rozczarowany tym, jak potraktował go w tej sytuacji jego wieloletni pracodawca – AG2R La Mondiale (Bakelants zarzucał mu m.in. że “pozostał ze wszystkim sam”) po wygaśnięciu kontraktu w grudniu 2018 przeniósł się do Team Sunweb.

Roczna umowa z niemiecką formacją nie została przedłużona mimo kilku niezłych rezultatów (m.in. 5. miejsce w klasyfikacji generalnej ZLM Tour) a rutynowany zawodnik został “na lodzie”. Podkreślał on jednak, że chce pozostać w peletonie i wciąż szuka nowej ekipy. Jak na razie – bezskutecznie.

W pomoc Bakelantsowi zaangażowała się jego partnerka, która zamieściła na Instagramie stosowny wpis. “Taki sportowiec zasługuje na to, żeby znowu błyszczeć, a przede wszystkim – zakończyć karierę na swoich zasadach” – napisała.

Bakelants w zawodowej karierze odniósł sześć zwycięstw. Jedno z nich – na szczeblu World Touru (w 2014 roku, na 6. etapie Criterium du Dauphine).

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top