Świat

Nairo Quintana: “Opuściłem Movistar, bo obie strony były już psychicznie zmęczone”

Nairo Quintana
Nairo Quintana

Nairo Quintana, który wraz z końcem roku opuścił Movistar i przeniósł się do Arkea-Samsic zaprzeczył, jakoby za jego transferem stały złe stosunki z włodarzami hiszpańskiej drużyny. Dodał przy tym jednak, że obie strony czuły się już zwyczajnie sobą zmęczone.

Kolumbijski specjalista od wspinaczek w barwach drużyny Eusebio Unzue wygrał Giro d’Italia i Vuelta a Espana, a Tour de France dwukrotnie kończył na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej. Mimo to, po ośmiu latach pod hiszpańską banderą zdecydował się odejść.

“Nie było między nami żadnych tarć. Opuściłem Movistar, bo obie strony były już psychicznie zmęczone. Ludzi z grupy nadal traktuję jak członków rodziny, współpracujemy również przy projekcie kontynentalnej drużny z Kolumbii” – mówił, cytowany przez “Ciclo21”.

W barwach Arkea-Samsic Nairo skupia się przede wszystkim na starcie w Tour de France. Jego cel jest jasny – zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. “Wiem, że od momentu wprowadzenia cyklu World Tour (2005 rok – przyp.red.) żaden kolarz spoza ekip tego grona nie wygrał Grand Touru. Grupa dokonała jednak ważnych dla mnie wzmocnień, gwarantuje mi przygotowanie poprzez start w odpowiednich wyścigach i jestem pewien, że będą one odpowiednie, by w trakcie Touru być w najwyższej formie” – zapewnił.

Quintanę przed “Wielką Pętlą” zobaczymy w akcji m.in. podczas Tour de la Provence (13-16 lutego), Paryż-Nicea (8-15 marca) oraz wyścigów Tryptyku Ardeńskiego.

(fot. Arkea-Samsic)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top