Świat

Mathieu van der Poel wygrał w Gullegem, czwarte miejsce Wouta van Aerta

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) wygrał przełajowe zawody w Gullegem. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Wout van Aert (Jumbo-Visma), dla którego był to dopiero drugi start po kontuzji, jakiej doznał w trakcie ubiegłorocznego Tour de France.

Van Aerta oglądaliśmy w akcji po raz pierwszy podczas DVV Verzekeringen Trofee w Azencross (27 grudnia), gdzie zajął piątą pozycję. Także i tym razem był jednym z najważniejszych aktorów przedstawienia. Niedługo po starcie zaatakował i objął prowadzenie, mając kilkanaście sekund zapasu nad czteroosobową grupą pościgową, w której jechali Van der Poel, Corne van Kessel, Diether Sweeck i Michael Vanthourenhout.

Kolarz Jumbo-Visma dopędzony został na drugim okrążeniu. Przez pewien czas grupa jechała razem, lecz w końcu, na rundzie numer pięć nastąpił atak Van der Poela. Za jego plecami pozostała trójka zawodników: Van Kessel, Vanthourenhout i Van Aert, który mimo przejściowych kłopotów zdołał dołączyć do grupki pościgowej.

Van der Poel wypracował półminutowy zapas i zaczął, jak sam to określa, “ekonomiczną jazdę” w celu utrzymania pierwszej lokaty. Za jego plecami toczył się jednak bój o drugie miejsce. Ostatecznie padło ono łupem Vanthourenhouta. Podium uzupełnił Van Kessel, a Van Aert zadowolić musiał się czwartą pozycją.

(fot. Alpecin-Fenix)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top