Świat

Łukasz Owsian: “Wierzę, że w Arkea-Samsic mogę wskoczyć na inny poziom”

Łukasz Owsian
Łukasz Owsian / fot. Arkea-Samsic

Łukasz Owsian po ośmiu latach spędzonych w barwach grupy CCC zdecydował się na zmianę otoczenia i przenosiny do Arkea-Samsic. Transfer 29-latka mógł się wydawać zaskakujący, lecz on sam ma nadzieję, że w barwach nowej ekipy będzie w stanie wskoczyć na nowy poziom.

Owsian w CCC stawiał pierwsze kolarskie kroki jako zawodowiec. Od 2012 roku przeszedł z formacją przez wszystkie szczeble, czego ukoronowaniem było miejsce w worldtourowej formacji na sezon 2019. Wraz z nią zaliczył intensywną kampanię wiosenną i start w Giro d’Italia, lecz wartościowych wyników brakowało.

Zmiana otoczenia i dołączenie do posiadającej co prawda licencję ProContinental, lecz bogatej i ambitnej Arkei kolarz z Torunia traktuje jako bodziec do rozwoju. “Wierzę, że z tą grupą mogę wskoczyć na inny poziom. Jestem bardzo zmotywowany i chcę pokazać, kim jestem” – mówił, cytowany przez biuro prasowe swojej nowej drużyny.

“Lubię pagórkowate wyścigi, a przede wszystkim – jazdę na czele, czy to większej grupy, czy w ucieczce. Zrobię wszystko, by pomóc ekipie osiągać jak najlepsze wyniki” – kontynuował.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top