Świat

Igrzyska w Tokio głównym celem Mathieu van der Poela

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) przyznał, że najważniejszym celem sezonu nie jest dla niego żaden z wyścigów szosowych, a start w kolarstwie górskim podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Zapowiedział również, że wystartuje w tej konkurencji w mistrzostwach świata.

Holender, który w 2019 roku sięgnął na MTB po mistrzostwo Europy i wygrał trzy odsłony Pucharu Świata (Nove Mesto, Val di Sole, Lenzerheide), występy w kolarstwie górskim umiejętnie łączył ze startami na szosie, także i w tej specjalności odnosząc duże sukcesy (m.in. wygrywając Amstel Gold Race). Ponadto “tradycyjnie” dominował w przełajach.

Sezon 2020 ma być dla Van der Poela kolejnym krokiem w rozwoju. Świadczy o tym jego kalendarz startowy, w którym znajdzie się, obok północnych klasyków m.in. etapówka rangi World Tour – Volta a Catalunya. Mimo tego ruchu, zwiastującego, że 24-latek może “robić grunt” pod udział w Grand Tourach podkreśla on, iż w najbliższym czasie priorytet mają dla niego IO w Tokio.

“To mój największy i najważniejszy cel na 2020 rok” – mówił, cytowany przez “Het Laaste Nieuws”. Dodał przy tym, że w przeciwieństwie do poprzedniego sezonu, tym razem stanie na starcie mistrzostw świata MTB, które odbędą się w niemieckim Albstadt. “W 2019 nie poleciałem na MŚ do Kanady, bo celowałem w szosowy czempionat w Yorkshire. Z perspektywy czasu widzę, że pomyliłem imprezy” – mówił ironicznie.

Póki co wszystko wskazuje na to, że po zakończeniu sezonu przełajowego pierwszym startem Van der Poela będzie odbywający się 7 marca Strade Bianche. Następnie jego i Alpecin-Fenix zobaczymy w Tirreno-Adriatico (11-17 marca) oraz Mediolan – San Remo (21 marca). Później czeka go Volta a Catalunya (23-29 marca), a po tym wyścigu – kampania północnych i ardeńskich klasyków.

(fot. Alpecin-Fenix)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top