Świat

Patrick Bevin liderem CCC Team na Tour Down Under

Patrick Bevin będzie liderem CCC Team w pierwszym worldtourowym wyścigu sezonu 2020 – Tour Down Under. W składzie polskiej ekipy znalazło się, obok Nowozelandczyka, m.in. dwóch naszych rodaków.

Ubiegłoroczna odsłona imprezy odbywającej się na drugiej półkuli mogła być jednocześnie piorunującym “wejściem” CCC do najwyższej dywizji. Bevin wygrał bowiem jeden z jej etapów i przez cztery dni nosił koszulkę lidera, mimo kraksy i jej skutków niemal do samego końca pozostając w grze o końcowy triumf.

28-latek nie ukrywa, że ma z wyścigiem niewyrównane rachunki. “Bycie tak blisko końcowego triumfu to zawsze trudne wspomnienie. Świadomość, że byłem blisko najlepszych dodała mi jednak pewności siebie i wiem, że teraz może być podobnie” – mówił Bevin, cytowany przez biuro prasowe CCC Team.

Swoich szans w sprinterskich końcówkach szukać będzie mógł z kolei Szymon Sajnok. Utalentowany sprinter, który zdecydował się odważniej postawić na szosę mierzyć się będzie z prawdziwymi tuzami, między innymi Elią Vivianim (Cofidis), Samem Bennettem (Deceuninck – Quick Step) czy Andre Greipelem (Israel Start Up Nation). Obok młodziana w akcji zobaczymy też innego Polaka, Łukasza Wiśniowskiego. Skład CCC Team uzupełnią: Josef Cerny, Simon Geschke, Joey Rosskopf i Francisco Ventoso.

Tour Down Under rozpocznie się 21, a zakończy 26 stycznia. Dwie ostatnie odsłony imprezy wygrał Daryl Impey (Mitchelton-Scott).

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top