Świat

Media: Christopher Froome przerwał obóz treningowy, rekonwalescencja nie przebiega prawidłowo

Christopher Froome
Christopher Froome / fot. Team Ineos

Jak poinformowali dziennikarze serwisu “Bicisport”, Christopher Froome ma problemy z powrotem do pełni sił po kontuzji, której doznał w trakcie ubiegłorocznego Criterium du Dauphine. Włodarze Team Ineos obawiają się, że nie będzie w stanie walczyć o najwyższe cele w trakcie Tour de France.

Przypomnijmy: Froome podczas rekonesansu przed jazdą indywidualną na czas zaliczył bardzo groźną wywrotkę, w wyniku której doznał m.in. złamania kości udowej, łokcia i żebra. Na rower powrócił dopiero jesienią, pojawiając się na rekonesansie trasy IO w Tokio, który przeprowadził razem z Michałem Kwiatkowskim.

Mimo, iż pierwotnie miał wystartować również w odbywającym się w Kraju Kwitnącej Wiśni Saitama Criterium, zrezygnował z tego obawiając się o własne zdrowie. Wciąż nie wiadomo, kiedy będzie w stanie powrócić do peletonu, a według “Bicisport” jego rekonwalescencja nie przebiega dobrze. Włosi poinformowali, że z tego powodu Brytyjczyk przerwał swój obóz przygotowawczy w Hiszpanii po zaledwie dwóch dniach treningów.

Donoszą również, że szefostwo ekipy obawia się, iż Froome nie będzie w stanie walczyć podczas Tour de France o najwyższe cele. To między innymi z tego powodu mocno naciskało na Egana Bernala, by ten nie startował w Giro d’Italia, w stu procentach oddając się przygotowaniom do “Wielkiej Pętli”. W Corsa Rosa nie zobaczymy również Gerainta Thomasa, a jedynym liderem zespołu będzie Richard Carapaz.

Froome w swoich wypowiedziach nie ukrywał, że to właśnie Tour de France i wizja piątego zwycięstwa w tym wyścigu jest tym, co po tak ciężkiej kontuzji motywuje go do powrotu. Oby więc trudności, o których pisze “Bicisport” były jedynie przejściowe. Z drugiej strony – w zdolność 34-latka do walki o “generalkę” powątpiewa nawet jeden z dyrektorów sportowych Ineos, Nicolas Portal.

(fot. Chris Froome)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top