Świat

Mathieu van der Poel zadebiutuje w etapówce rangi World Tour

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Mathieu van der Poel wystartuje w tegorocznej edycji Volta a Catalunya. Dla kolarza Alpecin-Fenix będzie to pierwszy w karierze wyścig etapowy rangi World Tour.

Informację o tym, że Holender stanie na starcie hiszpańskiego wyścigu przekazał dziennikarz serwisu “Wielerflits”, Youri Ijnsen kilka godzin po tym jak okazało się, że Alpecin-Fenix otrzymał “dziką kartę” na tę imprezę.

Decyzja Van der Poela jest o tyle ciekawa, że Volta a Catalunya rozpoczyna się zaledwie dwa dni po Mediolan – San Remo w którym 24-latek ma walczyć o premierowy skalp w monumencie. Dodatkowo, impreza w Katalonii pokrywa się terminem z Gandawa-Wevelgem – ważnym, północnym klasykiem.

Świadczyć to może o tym, że Holender zaczyna realizować plan, o którym mówił niedawno – “dostosowania” się do trudów wymagających wyścigów etapowych, a docelowo również zapewne i Grand Tourów.

Przypomnijmy: długo krążyły plotki na temat tego, że jego grupa otrzyma zaproszenie na Vuelta a Espana. Choć zostały one zdementowane (organizatorzy tłumaczą się, że muszą dać szansę hiszpańskim ekipom ProContinental), opcji takiej całkowicie wykluczyć nadal nie można. Zwłaszcza mając na uwadze fskt, że Volta a Catalunya i Vuelta mają tego samego organizatora – ASO.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top